Památky Dolního Rakouska pro školy (a nebo pro celou rodinu ?)

Ilustrační foto
Termín: 01.09.2019 - 30.6.2020
Ubytování: ,Uroven:5
Země: Rakousko (Čížov, Hardegg, Maissau, Heldenberg)
Nástupní místo: Poděbrady, Nymburk, Kolín, Čáslav...
Cena: 660 Kč 
Cena dítě do 12 let: 630 Kč
Cena senior: 630 Kč (nad 65 let)

Popis:

První zastávkou bude obec Čížov v NP Podyjí na naší straně hranice. Najdeme tady muzeum Železné opony- naštěstí v současnosti můžeme pokračovat dále po asfaltové lesní cestě s krátkou odbočku na Hardeggskou vyhlídku (pod námi jako na dlani leží na březích řeky Dyje nejmenší rakouské město Hardegg se středověkým hradem- památníkem na mexického císaře- Habsburka Maxmiliána (bratra Františka Josefa I.). Historické městečko je navíc jedinou obcí ležící na území rakouského Národního parku Thayatal, mladšího a menšího bratra NP Podyjí. Tady se po cca 4 km dlouhé cestě vrátíme do našeho autobusu (komu se nebude chtít jít pěšky, může se sem autobusem také svézt).

Pokračovat budeme do Maissau, kde navštívíme zcela unikátní Ametystový park. Ametyst je mystický klenot, má barvu a záhadné volání. Návštěva v tomto parku je zážitkem pro celou rodinu. V podzemí lze vidět multimediální show o významu Ametystu v dějinách. Ametyst Park spojuje domácí rostliny, drahé a přírodní kameny s vodou. a skládá se z jednotlivých tématických zahrad. Geologická zahrada je zastoupena kameny z jednotlivých okrsků Dolního Rakouska. V zahradě si můžete zahrát na lovce pokladů a na poli hledat ametysty. "Nález je zaručen": každý, kdo nenajde žádný kámen dostane "syrové" kameny z pokladnice. 

A na závěr čeká ještě Heldenberg- Hora Hrdinů. Velkou atrakcí jsou lipicáni, hřebci slavné Španělské jezdecké školy, kteří zde mají své stáje a je možné je sledovat při výcviku. Uprostřed historického areálu byl vybudovaný památník na počest slavného c. k. polního maršála Radeckého, který je zde pochovaný. Za návštěvu stojí také skanzen z doby kamenné s evropskou raritou, tajemnými kruhovými příkopy, a Muzeum oldtimerů (historických vozidel), které dokumentuje 110 let starou historii výroby automobilů – od kočárů až po současné modely. Každý si zde může vybrat to, co jej zajímá nejvíce...

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).