Výlet do Alp (Hallstatt a oblast Dachsteinu)

Ilustrační foto
Termín: 01.01.2022 - 30.6.2022
Země: Rakousko (Solná Komora)
Nástupní místo: Poděbrady, Nymburk, Praha
Cena: 990 Kč 

Popis:

Odjezd z Poděbrad krátce po půlnoci. Ráno se probudíme u jezera Traunsee, po jehož březích budeme projíždět, dalším jezerem uprostřed hor je Hallstättersee v chráněné oblasti na seznamu světového dědictví UNESCO. Poprvé  zastavíme u  městečka Obertraun na parkovišti dolní stanice lanovky na horu Krippenstein (2 060 m.n.m.). V případě příznivého počasí nás čeká nevšední výjezd touto lanovkou a nenáročná procházka po náhorní plošině pod Dachsteinem (2 996 m.n.m.) k fantastickým vyhlídkám Five Fingers (Pět prstů) a Spirále světového dědictví

Poté přejedeme do nádherného, starobylého městečka Hallstatt, jehož historie sahá až do doby bronzové. Domky se tísní vedle sebe na úzkém pruhu země mezi jezerem a skalními masivy. Některé jsou dokonce částečně postaveny i na kůlech zapuštěných přímo v jezeře.

Odpoledne se zastavíme u dalšího nádherného jezera Gosausee- odtud jsou údajně vůbec nejlepší výhledy na Dachstein. I tady se můžeme projít alpskou přírodou- procházka kolem jezera je dlouhá asi 4 km.

Na závěr ještě lázeňské městečko Gmunden, které se proslavilo jako letní rezidence rakouských císařů a svou jedinečnou keramikou. Půjdeme se podívat k vodnímu zámku Ort, který byl postaven již v 10. stol. a patří tak k nejstarším stavbám Solné komory.

V případě nepříznivého počasí zkrátíme pobyt v přírodě a navštívíme císařské město Bad Ischl, které se díky své léčivé slané vodě stalo vyhlášeným světovým lázeňským centrem. Můžeme navštívit Císařskou vilu a park, kde často pobývali František Josef I. a jeho krásná manželka Alžběta, řečená Sissi. Pobyt si můžeme zpříjemnit koupáním ve vyhlášených Termálních lázních (plavky si-  pro jistotu- vezměte s sebou !!!). Návrat domů kolem půlnoci !

Cena zahrnuje:

dopravu zájezdovým autobusem, zákonné pojištění CK, služby průvodce

V ceně není započteno:

vstupy do navštívených objektů: lanovka Krippenstein 26 EUR (děti 13,50 EUR), Bad

Ischl Therme 16 EUR (děti 12 EUR), komplexní cestovní pojištění (lze zajistit v naší CK za 44 Kč s možností

rozšíření o pojištění storna zájezdu, 75 Kč)

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).