Chodsko- hotel Výhledy***

Ilustrační foto
Termín: 01.01.2018 - 31.12.2018
Ubytování: VýhledyUroven:3
Strava: polopenze
Země: ČR, Německo (Chodsko, Šumava)
Nástupní místo: 
Cena: 6 390 Kč 
Cena dítě do 12 let: 5 990 Kč

Další ceny:

DospělýDítě 2 - 12Příplatek
Ve 2. lůž. pokojina přistýlces 2 dospělými1-lůž. pokoj
6 390 Kč840 Kč

Popis:

Chodsko- kraj J. Š. Baara, B. Němcové a A. Jiráska, ale také statečného Koziny a zlého Lomikara. Rázovitá oblast při západní hranici Čech. Obyvatelé po staletí podléhali přímo králi, který jejich postavení stvrzoval řadou privilegií. Za to Chodové chránili hranice před vpády nepřátel. Dodnes se dochovala lidová architektura, lidová nářečí, zvyky i řemesla. 

Ubytovaní budeme v hotelu Výhledy nad městem Klenčí pod Čerchovem. Když byla roku 1822 dobudována silnice, která změnila směr staré poštovní cesty, vystavěl při ní hrabě Stadion myslivnu. Pod ní stál domek, proměněný později na hotel. Ten byl před několika lety rekonstruován  tak, aby zůstal patrný tradiční vzhled. Současný hotel nabízí ubytování s kapacitou 65 lůžek v útulných pokojích se sociálním zařízením. Pokoje jsou převážně dvoulůžkové. Díky své poloze nabízí výborné podmínky především pro rodinnou rekreaci. Nachází se v samém srdci horního Chodska uprostřed přírody Českého lesa. Poblíž hotelu se nachází pomník J. Š. Baara. Za pěkného počasí je od něj vidět celé Domažlicko, ale i Klatovy a kus Bavorska. Během pobytu budeme odtud vyrážet na výlety a poznávat bližší či vzdálenější  okolí.

Z programu:

1.den: Odjezd z nástupních míst v ranních hodinách do Plzně (katedrála sv. Bartoloměje, synagoga, historické náměstí…), Horšovský Týn (biskupský hrad- dnes zámek, anglický park, městské opevnění, kostel sv. Apolináře). 


2.den: Výlet do Bavorska: Dunajská soutěska (možná atraktivní cesta lodí ke klášteru s pivovarem z 11. století), památníky nad Dunajem u Kelheimu (Síň osvobození) a Walhalla, historicky významné město Regensburg (Řezno) a jeho římské památky, starý kamenný most, dóm sv. Petra, gotická radnice i středověké „mrakodrapy“…

3.den: Chodsko: Klenčí pod Čerchovem (rodiště J. Š. Baara, kostel s hrobkou Lamingena, jedna z nejstarších pošt v Čechách, ukázka chodských tradic: keramika, paličkování, kraslice, ale i dudácká muzika nebo koláče…), Trhanov- zastávka u bývalého zámku vybudovaného zdejším pánem Lamingenem- Lomikarem z jiráskových Psohlavců, možná procházka přes Hrádek (sochy J. S. Koziny a chodského psa, rázovitá restaurace Chodská chalupa) do Újezdu (muzeum Chodska- Kozinův statek).

4.den: Výlet na Šumavu- převážně z německé strany: Velký Javor (lanovkou na nejvyšší horu Šumavy, 1 456 m.n.m.), Velké Javorové Jezero- procházka po naučné stezce, horské letovisko Bodenmais- návštěva sklářského centra Joska. Při zpáteční cestě Železná Ruda, Všeruby s památníkem B. Němcové, vyhlášený rybník Babylon… (V případě příznivého počasí můžeme také zkusit vystoupat na hraniční hřeben k bývalé Juránkově chatě a podívat se na Černé jezero z výšky- z naší strany hranice je tato oblast uzavřená.)

5.den: Srdce Chodska- město Domažlice (Chodský hrad- Muzeum Chodska, šikmá kostelní věž, městská památková rezervace- domy s gotickými jádry, poutní místo Vavřineček)…

6.den: Výšlap na Čerchov- nejvyšší vrchol Českého Lesa (1 042 m.n.m.) Vystoupáme na Kurzovu rozhlednu s krásnými výhledy a po občerstvení budeme sestupovat do Pece pod Čerchovem- unikátní Dřevorubecké muzeum. Zpět do hotelu autobusem. Odpoledne krátký výjezd do příhraničního historického Waldmünchenu- možnost koupání v nově přestavěném Aquaparku.

7.den: Cesta domů- ještě několik zastávek Klatovy (královské město s renesančním centrem, Černá věž, katakomby s mumiemi), Protivín- unikátní Krokodýlí ZOO. Návrat domů pozdě odpoledne.

Ubytování:

2-lůžkové pokoje s možností přistýlky (jednolůžkový pokoj za příplatek 840 Kč), vlastní sociální zařízení

Stravování:

polopenze (snídaně formou bufetu, večeře servírované, výběr z menu

Cena zahrnuje:

6x ubytování s polopenzí, doprava zájezdovým autobusem včetně výletů, zákonné pojištění CK, služby průvodce

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).