Pohádkový advent nejen v Alsasku

Ilustrační foto
Termín: 08.12.2016 - 11.12.2016
Ubytování: hotelUroven:2
Strava: snídaně
Země: Francie, Německo (Alsasko)
Nástupní místo: Poděbrady, Nymburk, Praha
Cena: 4 790 Kč 

Další ceny:

DospělýDítě 2 - 12Příplatek
Ve 2. lůž. pokojina přistýlces 2 dospělými1-lůž. pokoj
4 790 Kč4 290 Kč4 390 Kč+ 600 Kč

Popis:

V téhle části Evropy se mimořádně podařilo stmelit kulturu národů (francouzskou a německou). Navíc advent v Alsasku má zvláštní kouzlo i proto, že právě v tomto kraji má kořeny jeden z nejoblíbenějších vánočních zvyků - zdobení stromku. Jehličnany (především jedle) bývaly kdysi dávno symboly zimního slunovratu- právě proto, že se i v zimě stále zelenaly. Ozdobené stromky se začaly objevovat v 16. století a zavěšovaly se od stropu dolů. První doložené zmínky o tomto zvyku jsou z alsaské obce Sélestat. Zvyk se poté rozšířil do německy mluvících zemí, v Čechách se vánoční stromeček poprvé objevil až na začátku 19. století.

Alsasko to nejsou jen slavná historická města, pohádkové vesničky s hrázděnými domy, strážní hrady nebo pohoří Vogézy a údolí řeky Rýna, ale také třeba nekonečné vinice… Zvláštní příchuť získávají alsaská města v předvánoční době, kdy se tu konají vyhlášené adventní trhy, které jistě navštívíme a kde budeme moci ochutnat také výjimečné speciality krajové gastronomie (kvalitní vína, skvělý sýr, choucroute nebo tarte flambée).

První zastávkou bude Strasbourg (UNESCO ): katedrála Notre-Dame, malebná čtvrť s kanály Petite France, krytý most, jedny z nejkrásnějších adventních trhů v okolí, ale také třeba sídlo Evropského parlamentu. Poté se vydáme po Zimní alsaské vinné stezce: dýchne na nás předvánoční atmosféra alsaského venkova, uvidíme mohutný hrad Haut Koenigsbourg, rodiště A.Sweizera- Kaysersberg, vinařská městečka Ribeauvillé a Riquewihr a nebo Eguisheim- středověké městečko s hradem a adventními trhy. Na závěr ještě Colmar - historické centrum celého kraje se čtvrtí Malé Benátky, opět neskutečně pěkná hrázděná architektura- a snad nejkrásnější adventní trhy ve Francii… Během zájezdu si prohlédneme také dvě významná německá města: Speyer s mimořádnou románskou katedrálou (významně spojenou i s naší historií) a jedním z nejhezčích technických muzeí světa a opevněné středověké městečko Rothenburg o.d.Tauber, ve kterém se slaví Vánoce po celý rok.

Ubytování:

2x hotel (2-3 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)

Stravování:

2x snídaně

Cena zahrnuje:

2x ubytování se snídaní, místní poplatky, dopravu zájezdovým autobusem, zákonné pojištění CK, služby průvodce

V ceně není započteno:

komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu z důvodu nemoci (lze zajistit za příplatek 88+75 Kč), stupy do navštívených objektů, jízdné MHD nebo na lodi …

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).