Napoleonova Elba s výlety

Ilustrační foto
Termín: 22.05.2016 - 29.5.2016
Ubytování: Camping Ville degli UliviUroven:4
Strava: rozšířená polopenze
Země: Itálie (ostrov Elba)
Nástupní místo: Poděbrady, Kolín, Čáslav, Havlíčkův Brod, Brno
Cena: 7 000 Kč 

Popis:

Napoleonova Elba s koupáním v Tyrhénském moři (a návštěvou Florencie a Pisy)

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Poděbrad kolem poledne. Pokračujeme do Brna- odtud cca v 16.00 hod., odpolední a noční cesta non-stop přes Rakousko do Itálie.

2. den: Brzy ráno příjezd do renesanční Florencie, prohlídka nejdůležitějších památek slavného města– historické centrum s prohlídkou (nám. Signoria s palácem Vecchio a proslulou galerií Ufizzi, dóm Santa Maria del Fiore, Baptisterium, kostel S. Lorenzo a Ponte Vecchio- Most zlatníků…). Odpoledne odjezd do přístavu Piombino, odtud trajektem na Elbu (Portoferraio). Ubytování v kempu Ville degli Ulivi**** v Marina di Campo- nejvyhledávanějším letovisku ostrova, večeře, nocleh.

3. den: Po snídani prohlídka východní části ostrova Elby: bývalé hornické městečko Capoliveri s malebnými uličkami a krásnými vyhlídkami na vrcholu Monte Calamita, luxusní jachtařský přístav Porto Azzurro. Nad ním Španěly vystavěná pevnost Longone. Návštěva expozice historie dolování, možnost zakoupení výrobků z minerálů. Sestup k největší pláži Porto Azzurra Barbarossa. Návrat do kempu, večeře, nocleh.

4. den: Po snídani procházka po pláži do městečka Marina di Campo (fakultativně návštěva mořského akvária). Individuální program, možnost koupání… Večeře, nocleh.

5. den: Po snídani hlavní město Portoferraio, návštěva tří pevností nad městem. Prohlídka Napoleonovy rezidence Villa Mulini se sbírkou obrazů. Procházka na oblázkovou pláž, možnost koupání. Při zpáteční cestě návštěva druhé Napoleonovy vily– S. Martinica, potom volno, večeře, nocleh.

6. den: Po snídani výlet na nejvyšší vrcholek ostrova, Monte Capanne (1.017 m n.m.– výjezd originální lanovkou- fakultativně). Následuje okružní jízda po západní části ostrova, která odhalí nádheru a pestrost pláží, od písčitých přes oblázkové až po skaliska. Odpoledne návrat do kempu, volný program, večeře, nocleh.

7. den: Po snídani ukončení pobytu, odjezd do Portoferraia– trajektem zpět na pevninu. Odpoledne návštěva Pisy, prohlídka Piazza dei Miracoli s katedrálou, šikmou věží, křtitelnicí a hřbitovem. Noční přejezd přes Itálii a Rakousko.

8. den: Návrat do Poděbrad kolem poledne.

Ubytování:

4-lůžkové zařízené karavany v kempu (v karavanech je i základní kuchyňské vybavení), sociální zařízení společné (vždy udržované a čisté, sprchy i teplá voda v ceně)

Stravování:

rozšířená polopenze (snídaně, večeře + balíček na výlet- místo oběda)- česká strava z polní kuchyně, zajištění pitného režimu

Pozn.: Účastníci zájezdu si chodí pro jídlo ke kuchařkám, talíře i příbory jsou součástí vybavení karavanu)

Pláž:

200 m od kempu (dlouhá pláž s jemným pískem- udržovaná)

Příplatky a slevy:

Neobsazené lůžko v karavanu (1 000 Kč)

Komplexní cestovní pojištění včetn pojištění storna pobytu z důvodu nemoci (251,00 Kč)

Cena zahrnuje:

dopravu zájezdovým autobusem včetně všech výletů, trajekt Piombino- Portoferraio a zpět, jízdné vlakem ve Florencii, 5x ubytování v karavanech, 5x rozšířenou polopenzi (snídaně, večeře + balíček), služby delegáta CK v kempu, služby průvodce na výletech i po cestě do Itálie a zpět, informační materiály, pojištění CK dle zákona

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).