Maďarské termály s výlety na kole

Ilustrační foto
Termín: 01.01.2022 - 31.12.2022
Ubytování: Kehida ThermalUroven:4
Strava: polopenze
Země: Maďarsko (Kéhidakustány)
Nástupní místo: Poděbrady, Kolín,Praha, Brno
Cena: 8 890 Kč  

Další ceny:

DospělýDítě 2 - 12Příplatek
Ve 2. lůž. pokojina přistýlces 2 dospělými1-lůž. pokoj
8 890 Kč 8 390 Kč+ 1 000 Kč

Popis:

Okolí Balatonu neboli „Maďarského moře" disponuje dobrou sítí nenáročných cyklostezek, které vedou vinicemi, turistickými středisky, pod hrady i na zámky. K relaxaci po dni v sedle kola můžete využít termální lázně přímo v místě ubytování, v Kéhidakustány zhruba 20 km od jezera. Termální voda z pramene o teplotě 49°C je bohatá na hořčík a vápník, má protizánětlivé účinky a používá se především k léčbě neurologických, gynekologických a kožních onemocnění, revma a pohybového ústrojí. Jako pitná kúra je vhodná k léčbě zažívacího ústrojí. Moderní lázeňský areál se nachází v parku o rozloze 3 ha, nabízí propojené části- léčebnou, zážitkovou a saunový svět. Celkem je tady 13 bazénů, z toho 10 celoročně otevřených. V celoročně otevřené léčebné části se nachází 2 venkovní a 2 vnitřní bazény s masážními tryskami (34-36°C) a pitná fontána. Do této části nemají přístup děti. V ceně zájezdu je vstupné do všech částí lázní (9:00 - 20:00 hod.) zahrnující: termální bazény v léčebné části, bazény včetně tobogánů v zážitkové části, saunový svět, možnost opakovaného vstupu během dne, venkovní termální bazén přístupný 24 hodin denně, aqua aerobic, fitness včetně spinningu, stolní tenis…

1. den: Odjezd po půlnoci, noční přejezd do Maďarska. Ráno zastavíme pod hradem Sümeg. Odtud již na kolech do cíle a místa našeho ubytování- do městečka Kéhidakustány. Ubytování. Odpoledne možnost návštěvy termálního areálu.
2. den: Autobusem do Tapolcy, kde můžeme navštívit místní jeskyně. Odtud na kolech mezi vinicemi do NP Badacsony a stejnojmenného letoviska na severním břehu Balatonu. Oblast je proslulá výborným vínem, takže se nabízí možnost ochutnávky u některého z místních vinařů. Odtud budeme projíždět po břehu jezera až na tajemný poloostrov Tihany s krásným benediktinským klášterem a políčky levandule. Naložení kol a dojezd zpět na místo ubytování.
3. den: volný den- relaxace v termálních lázních
4. den: Prohlídka historického centra Keszthely a zámku Festetics s anglickým parkem a francouzskou zahradou. Krátký přejezd do Hévízu s aktivním termálním jezerem- největším v Evropě (možnost koupání). Možné prodloužení o etapu přes Zalavár (pozůstatky staroslovanského hradiště a památník Cyrila a Metoděje), kolem Kiss Balatonu (rezervace s výbornou možností pozorování vodního ptactva) a mimořádné Bůvolí rezervace do lázeňského městečka Zalakaros. Naložení kol a autobusem zpět do Kéhidakustány.
5. den: Dopoledne ještě na kolech k největší evropské budhistické svatyni- stúpě v Zalaszántó- naložení kol a odjezd domů. Návrat v pozdních večerních hodinách.

Ubytování:

hotel**** (2-lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)

Stravování:

4x polopenze formou bohatého bufetu

Cena zahrnuje:

4x ubytování s polopenzí, dopravu autobusem s krytým vlekem na přepravu kol, informační materiály, zákonné pojištění
CK, služby průvodce a mechanika, v ceně je také 4x celodenní vstup do termálních lázní, vypůjčení županu, pobytová taxa

V ceně není započteno:

komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu z důvodu nemoci (lze zajistit za příplatek 220 Kč),
případné vstupy do navštívených objektů, jízdné na lodi…

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).