Dalmatské ostrovy na lodi a na kole II

Ilustrační foto
Termín: 06.09.2019 - 15.9.2019
Ubytování: loď Mila MajkaUroven:4
Strava: polopenze
Země: Chorvatsko (Dalmácie)
Nástupní místo: Poděbrady, Praha, Brno...
Cena: 9 900 Kč (původně:17 490 Kč) 
Cena dítě do 12 let: 9 900 Kč

Popis:

Brač- Hvar- Korčula- Lastovo…

Plavit se budeme na dřevěné motorové plachetnici „Mila Majka“, která byla vyrobena v roce 1962, do současné podoby jako výletní loď byla přestavěna v roce 1988. Rychlost lodi je 7,5 NM, délka 20 m, šířka 5,5 m, 10 dvoulůžkových kabin s umyvadlem a skříní, výška stropu v kabinách 2,10 m, kabiny jsou vybaveny lůžkovinami (8 kabin je v podpalubí, tyto kabiny jsou vybaveny také centrální klimatizací z chodby). Elektrická přípojka 220 V (zásuvky jsou na chodbě a v salonu). K dispozici jsou 4 WC a 2 sprchy, paluba pro opalování, jídelní salon pro cestující a lodní bar, ve kterém si můžete po celou dobu kupovat kávu nebo čaj, nealko nápoje, dále také točené pivo, víno červené i bílé…

K programu: budeme křižovat ostrovy Střední a Jižní Dalmácie, které navíc budeme mít možnost poznat při cestách na kolech. Samozřejmě zůstane dostatek času na pobyt na plážích a koupání v Jaderském moři. Po nočním přejezdu vystoupíme z autobusu v Omiši, kde se nalodíme a vyplujeme- nejdříve navštívíme ostrov Brač, zakotvíme v mramorovém přístavu Pučišča, vystoupáme do obce Donji Humac s možnou odbočkou na Vidovu Góru (nejvyšší bod všech dalmatských ostrovů), naše loď bude čekat v letovisku Bol nedaleko výjimečné kosy Zlatni Rat, na nocleh se přeplavíme na ostrov Hvar, do malebného přístavu Jelsa. Následující den se budeme pohybovat po levandulovém ostrově Hvaru, nabízí se několik variant cesty: podél jižního pobřeží- částečně i kamenitými stezkami (Pitve- Zavala- Sv.Nedelja- Milna). Variantně lze tuto cestu absolvovat také po trase: Vrboska a starou „římskou“ cestou přístavu Stari Grad, vyhlídka Lavanda- Brusje (nebo Grabje), V každém případě nalodění proběhne ve Hvaru, odtud ještě dnes na Korčulu do Vela Luky, kde přenocujeme. Z Vela Luky do vinařského centra Blato a na Korčulanskou riviéru, do malého přístavu Brna- odtud lodí na odlehlý ostrov Lastovo- trochu tajemný cíl, stále téměř turisticky neobjevený. Ostrov dlouho sloužil jako vojenské cvičiště a byl cizincům nepřístupný. Navštívíme jeho hlavní „město“- no, město- má jen asi 700 obyvatel i osadu duchů, Ubli. Vrátíme se na Korčulu, cílem je Lumbarda s blízkou pláží- jednou z mála písčitých v celém Chorvatsku. Na kolech dojedeme do Korčuly, stejnojmenného hlavního města, někdy přirovnávanému slavnému Dubrovníku, pokračovat budeme do tichého přístavu Račišče. Na závěr ještě čeká Podgora, odtud se můžeme projet podél pobřeží do centra Makarské. Vrchaře“ určitě zláká výzva k náročnému výšlapu na sv. Jure. Nakonec se přeplavíme zpět do Omiše. Večer si užijeme místní promenádu, večeři a poslední nocleh na lodi. V sobotu po snídani loď opustíme, ve zbylém času se můžeme projet po stezkách vedoucích údolím řeky Cetina- je možné také zajistit atraktivní výlet na raftech, případně vystoupat na středověkou pevnost nad městem s mimořádnou vyhlídkou…Můžeme se také vykoupat se na některé z okolních vyhlášených pláží… Podvečerní odjezd do ČR.

Sport: CYKLOVÝLETY (kolo: crossové, horské)

Fyzická náročnost výletů: jednoduché až náročné (trasy jsou voleny tak, aby je mohl absolvovat každý účastník zájezdu, lze si vždy vybrat z několika variant podle délky a stupně obtížnosti …)

Ubytování:

dvoulůžkové kajuty: jednoduše vybavené- palandy s lůžkovinami, umyvadlo, sociální zařízení (WC a sprcha) polečné 

Stravování:

polopenze (možnost nakupování nápojů přímo na lodi)

Příplatky a slevy:

Autobusová přeprava do Chorvatska a zpět + krytý vlek na přepravu kol (+ 2 000 Kč), přeprava dvoukola  600 Kč, e-kolo  400 Kč (lze přepravovat jen kola s odnímatelnou baterií !), možnost zapůjčení kola na místě (poplatek orientačně 60 EUR/7 dnů)

Cena zahrnuje:

ubytování včetně pobytové taxy a přístavních poplatků, 7x polopenzi, zákonné pojištění CK, služby průvodce a mechanika

V ceně není započteno:

komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu z důvodu nemoci (lze zajistit za příplatek
365 Kč),případné  vstupy do navštívených objektů a do národních parků a rezervací, fakultativní výlety

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).