Z Krušných hor do skal Českosaského Švýcarska na kole

Ilustrační foto
Termín: 04.08.2020 - 9.8.2020
Ubytování: různé**-****Uroven:4
Strava: snídaně
Země: ČR (.)
Nástupní místo: Poděbrady, Nymburk, Sadská, Praha...
Cena: 8 490 Kč 
Cena dítě do 12 let: 7 990 Kč

Popis:

                                                                                                                                                                     Vhodné pro cyklisty !!!

První zastávkou budou Františkovy Lázně, projdeme se lázeňským parkem a ochutnáme místní prameny, další procházku absolvujeme prazvláštní krajinou rašelinišť s pozůstatky sopečné činnosti zvanou SOOS. Na kola nasedneme v Lubech - městečku s vyhlášenými houslaři. Právě tady vjedeme do Krušných hor. Vystoupáme na vyhlídku na Vysokém kameni, na skále, která připomíná zříceninu hradu. Další „hudebním“ městem jsou Kraslice, odtud pod zříceninou hradu Hausberg pojedeme stále mírně stoupající cestou údolím s pozůstatky dávné hornické činnosti a pod skalními masivy do horské obce Přebuz. Přes bývalou obec Rolava- již téměř na hřebeni hor a Nové Hamry s krásnou ukázkou stavby železnice dorazíme do Horní Blatné- bývalého hornického horského městečka.

Odtud je to jen kousek (ale do kopce) na Blatenský vrch a k proslulým Vlčím jámám. Podél Blatenského příkopu a Božídarského rašeliniště dorazíme do Božího Daru- nejvýše položeného města v ČR (1 028 m.n.m.). Klínovec, nejvyšší bod našeho putování je jenom několik kilometrů odtud. Můžeme si vystoupat i na rozhlednu z 19. století. Dnešní trasa končí v lyžařském centru Kovářská.

Na kolech (a nebo autobusem) přejedeme na hraniční přechod Hora svatého Šebestiána. Pokračujeme kolem vodní nádrže Přísečnice a přes přírodní park Bezručovo údolí do Načetína (stále se budeme držet páteřní cyklostezky číslo 23). Můžeme vyjet na Růžovou horu- opět s rozhlednou a navštívit horské městečko Hora svaté Kateřiny (m.j. i s pomníkem Hliníka). Poblíž leží německé město Kurort Seiffen- proslulé výrobou dřevěných hraček (ale bude možné je navštívit ?). Na naší trase se nalézá Flájská přehrada- lyžařský Bouřňák- Mikulov s pěkným železničním viaduktem či městečko Cínovec- stále budeme sledovat pozůstatky bývalých šachet. Tady se těžilo ještě docela nedávno a možná zase bude (naleziště LITHIA jsou právě tady).

Na hraně nad Teplicemi leží Komáří Vížka s nejstarší lanovkou u nás a Krušné hory končí- poblíž Petrovic přejedeme dálnici a jsme v Děčínských stěnách- můžeme se projít skalním městem Tiské skály, vyšlápnout na Děčínský Sněžník a také se zastavil na Pastýřské stěně nad Děčínem. Další zcela mimořádnou vyhlídkou je Belveder na údolím Labe. A nakonec spousta skal a romantických údolí Českosaského Švýcarska- nevynecháme Hřensko ani Mezní Louku (odtud buď soutěsky Kamenice nebo na Pravčickou bránu), Dolský mlýn, Jetřichovice, Tokáň ani Doubice a Kyjovské údolí

Příplatky a slevy:

Komplexní pojištění včetně pojištění storna zájezdu z důvodu nemoci (60+75 Kč)

Pozn. Po 22.04.2020 pojištění storna sjednat nelze !!!

Cena zahrnuje:

doprava zájezdovým autobusem s krytým vlekem na přepravu kol, 5x ubytování v hotelích (penzionech), 5x snídani, služby průvodce a mechanika

V ceně není započteno:

vstupy do navštívených objektů, další stravu

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).