Z Chodska přes Šumavu na kole

Ilustrační foto
Termín: 13.07.2020 - 18.7.2020
Ubytování: různé***Uroven:4
Strava: 5x snídaně, 4x večeře
Země: ČR (.)
Nástupní místo: Poděbrady, Praha, Karlovy Vary
Cena: 9 990 Kč 
Cena dítě do 12 let: 9 490 Kč

Popis:

První zastávkou bude obec Pivoň s bývalým klášterem, kde nasedneme na kola, abychom se vydali na cestu Chodskem a lesy Královského hvozdu. Můžete hledat prince v Nemanicích, bobry poblíž Lískové, bývalé vesničky… Zcela jistě ale najdete parkoviště na Výhledech poblíž pomníku spisovatele J.Š.Baara. Nabízí se sice náročná, ale mimořádná stezka až na vrchol Čerchova (celá oblast ještě nedávno sloužila pouze armádě). Variantně se nabízí cesta z kopce přes Trhanov s Lomikarovým zámkem. Potom obec Babylon se známým rekreačním rybníkem. Kola naložíme a přejedeme na ubytování na Špičák u Železné Rudy.

Čeká nás okruh po Šumavě- nejdříve pořádné šlapání na Pancíř (a nebo raději lanovkou ?), potom pohodová cesta lesem po hřebeni přes Můstek a Prenet s občasnými výhledy. Dlouhým sjezdem přes Zelenou Lhotu se dostaneme do údolí Úhlavy k vodní nádrži Nýrsko. A opět nás čeká stoupání, nejprve do Hamrů, dále do bývalé obce Stateček (odtud je možné vystoupat pěšky až na vrchol Ostrého přímo na státní hranici). Zpět na kola: ještě pár kilometrů stoupání kolem našeho nejvyššího vodopádu Bílá stržČernému jezeru- pak již po rovině a nebo z kopce až do našeho hotelu.

Přes Železnou Rudu pokračujeme k tajemnému jezeru Laka a přes bývalou osadu Hůrka do Prášil- znovu obnoveného centra celé oblasti. Odtud vede „královská část“ naší cesty na vrchol Poledníku (ještě předtím můžeme odbočit k Prášilskému jezeru) a přes rašeliniště Tříjezerní slať na Modravu na řece Vydra. Tady se potkáme s naším autobusem a můžeme kola naložit- kdo by chtěl pokračovat, může jet dál přes Filipovu Huť a Horskou Kvildu vystoupá na křižovatku Zlatá Studna a kolem Churáňova dorazí až do obce Popelná- místo ubytování.

Další okruh: nejdříve do Kašperských Hor přes bývalou obec Milov údolím Zlatého potoka s pozůstatky těžby zlata. Místní raritou je Muzeum seismometrie. Vystoupáme pod středověký hrad Kašperk, můžeme zkusit i vyhlídku se zříceninou hradu Pustý zámek. Naučná stezka Strážců hranic nás zavede pod Královský kámen a na vrchol JavorníkuKlostermannovou rozhlednou. Posledním dnešním cílem je šumavské městečko Stachy, proslulé hřiby, které rostou na místním náměstí. Přes osadu Chalupy (s vesnickou památkovou zónou) a Studenec se dostaneme zpět do Popelné.     

Autobusem přejedeme do Stožce na Studené Vltavě, abychom si mohli projet další nevynechatelné šumavské stezky. Ovčí cestou vystoupáme ke Schwarzenberskému kanálu a dále až k Plešnému jezeru pod vrcholem Plechého. Ke kanálu se vrátíme a další cesta povede tedy po vrstevnici až do Zadní Zvonkové, kanál odtud pokračuje po rakouské straně hranice... Cestou zvanou Házlův kříž se dostaneme k Lipensképřehradě, výšlapům ale ještě konec není, další cíl- Vítkův hrádek je totiž naším nejvýše položeným hradem. Pak už z kopce: Přední Výtoň, po březích nádrže k přehradní hrázi a Lipno nad Vltavou.

Poslední den: můžeme zkusit vyšlápnout na Kramolín se Stezkou v korunách stromů a zpět třeba vyzkoušet single trail ? Jednodušší je cesta podél Vltavy pod Čertovou stěnou do Vyššího Brodu s cisterciáckým klášterem. Dále do Rožmberka nad Vltavou, navštívíme hrad ? Přes bývalý Svitanov dorazíme do Trojan, přejedeme trať bývalé koněspřežky a dorazíme do Dolního Dvořiště, kde naše cesta končí.

Ubytování: 5x hotel**-**** (2-4 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením) 

Stravování: 5x snídaně

Příplatky: jednolůžkový pokoj 1 400 Kč

Sport: CYKLOVÝLETY (kolo: crossové, horské)

Fyzická náročnost výletů: jednoduché i náročnější- dle vlastní volby (trasy jsou voleny tak, aby je mohl absolvovat každý ... )


Příplatky a slevy:

Komplexní cestovní pojištění (60 Kč) + pojištění storna zájezdu z důvodu nemoci (75 Kč).

Pozn.: Po 22.04.2020 pojištění storna sjednat nelze !!!

Cena zahrnuje:

doprava zájezdovým autobusem s kratým vlekem na přepravu kol, 5x ubytování v hotelu (penzionu), 5x snídaně, 4x večeře, služby průvodce a mechnika, informační materiály

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).