Výlet do Jeseníků

Ilustrační foto
Termín: 01.08.2020 -
Země:  (Velké Losiny a Dlouhé Stráně)
Nástupní místo: Poděbrady, Nymburk, Sadská, Chlumec nad Cidlinou...
Cena: 740 Kč 
Cena dítě do 12 let: 710 Kč
Cena senior: 710 Kč 65+

Popis:

Velké Losiny a PVE Dlouhé Stráně

Po příjezdu do Velkých Losin, malebného lázeňského městečka v podhůří Jeseníků, se domluvíme, jak rozvrhnout čas, který tady budeme trávit. Možností je totiž hned několik:

  1. Prohlídka unikátní technické památky, jde o Muzeum výroby ručního papíru- jediné na našem území. Papír se tu vyrábí již od 16. století.
  2. Návštěva renesančního zámku pánů ze Žerotína s freskami a sgrafity. Právě tady se odehrávaly neblaze proslulé čarodějnické procesy. Interiéry jsou zařízeny nábytkem a gobelíny v téměř nezměněné podobě z 16. a 17. století.
  3. Termální park je v současnosti jediným na našem území, Nabízí relaxační a regenerační vodní svět, bazény jsou napuštěny přírodní termální vodou s obsahem síry. V komplexu najdeme 9 vnitřních a venkovních bazénů, 2 tobogány, 4 sauny a další vodní atrakce.
  4. Dlouhé stráně- navštívíme přečerpávající vodní elektrárnu- jedinečné dílo, které bylo v roce 2005 zařazené na seznam divů České republiky. Autobusem vyjedeme nejdříve ke správní budově, kde nám promítnou film o stavbě a podají nejdůležitější informace, potom vstoupíme do centra hory k turbínám. Po mimořádné horské silnici vyjedeme až na úplný vrchol k hornímu jezeru. Je odtud krásná kruhová vyhlídka třeba i na nedaleký Praděd.  
  5. Lanovkou vyjedeme na Medvědí horu, můžeme vystoupat na rozhlednu anebo se vydat na výšlap k hornímu jezeru díla Dlouhé stráně (dá se také vyjet kyvadlovou dopravou minibusem). Zájemci se budou moci svézt do údolí na vypůjčené koloběžce.

Na jeden den je toho až příliš, takže si každý musí vybrat, nejlépe již předem. Ve zbylém čase se lze projít a relaxovat v místním lázeňském parku.

Cena zahrnuje:

dopravu zájezdovým- plně vybaveným autobusem, služby průvodce

V ceně není započteno:

komplexní cestovní pojištění (lze zajistit za příplatek 10 Kč), případné vstupy do navštívených objektů, jízdné lanovkou

(orientačně: Termální park 400 Kč/ 350 Kč děti, senioři, studenti na 3 hodiny, Muzeum papíru 130/95 Kč, zámek Velké Losiny

140/ 100 Kč, exkurze Dlouhé stráně 330/ 265 Kč- pokud pojedeme naším autobusem, bude cena o dost nižší, lanovka Medvědí

hora 350/320  Kč, minibus k horní nádrži 60 Kč)

Nabídka pro cyklisty: je možné vzít s sebou za příplatek 150 Kč kolo, elektrokolo či koloběžku a

projet si trasy  v místě návštěvy s podporou autobusu.

Minimální počet účastníků: 35 (pokud nebude tento počet naplněn, akce se neuskuteční a zaplacená částka bude vrácena)

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).