Slovenský kras a hory v Maďarsku

Ilustrační foto
Termín: 08.09.2021 - 13.9.2021
Ubytování: Slovan (Bacchus)Uroven:3
Strava: snídaně
Země: Slovensko, Maďarsko (Lučenec, Eger)
Nástupní místo: Poděbrady, Nymburk, Chlumec nad Cidlinou ...
Cena: 8 790 Kč 
Cena dítě do 12 let: 7 990 Kč

Další ceny:

DospělýDítě 2 - 12Příplatek
Ve 2. lůž. pokojina přistýlces 2 dospělými1-lůž. pokoj
8 790 Kč800 Kč

Popis:

                                                                         Zejména pro starší a pokročilé...

Zájezd za poznáním jihovýchodního Slovenska s výlety i k sousedům do Maďarska. Během pobytu se vydáme přírodou Slovenského krasu a Slovenského rudohoří, na maďarské straně poznáme nejvyšší pohoří Bükk a Mátra- dostaneme se až na nejvyšší bod této země, na Kékes (1 014 m.n.m.). Ubytovaní budeme 4 noci v zrekonstruovaném hotelu Slovan*** v centru rázovitého města Lučenec, poslední noc strávíme v Egeru, v hotelu Bacchus***.

Podrobněji k programu:

1.den (08.09., středa)

První zastávkou naší cesty jsou Bojnice, můžeme navštívit pohádkový zámek, ale neméně zajímavé je podívat se na něj zvenčí, projít se zámeckým parkem anebo částí přilehlého lázeňského areálu. Projedeme pod významným hradem ve Zvolenu a pak již hotel Slovan v Lučenci, v okresním městě, které je historickým i obchodním centrem oblasti Novohradu (Nográd).

2.den (09.09., čtvrtek)

Vyrážíme za poznáním Slovenského krasu, ochladíme se sestupem do propasti Silická ladnica, ještě chladněji bude v jeskyni Domica s úžasnou krápníkovou výzdobou a atraktivními lodičkami, na maďarské straně je druhý vstup do jeskyně- tady jí říkají Baradla- tuto část si asi necháme na někdy příště, protože dnes chceme ještě prozkoumat hradní zříceninu ve Fiĺakovu.

3.den (10.09., pátek)

Celý den strávíme poblíž Lučence, zastavíme se v Divíně se zříceninou hradu a také opraveným zámkem s muzeem oblasti. Projdeme se po břehu vodní nádrže Ružiná, můžeme zkusit i koupání… Ještě do Haliče- pyšní se tu jedním z nejluxusněji vybavených zámků na Slovensku (prošel rekonstrukcí zcela nedávno a funguje především jako špičkový hotel), nevynecháme ani zámecký park a můžeme třeba ochutnat místní typický Krémeš. V případě zájmu se nabízí návštěva rekreačního areálu Miraj na okraji Lučence- jde o termální lázně s exotickým nádechem a několika bazény i se slanou vodou.

4.den (11.09., sobota)

Vydáme se do CHKO Cerová vrchovina na pomezí Slovenska a Maďarska, v případě příznivého počasí si vyšlápneme k hradu Šomoška (jedno parkoviště je na Slovensku, druhé v Maďarsku), naučná stezka vede kamenným mořem a kolem čedičových varhan (tady Pyšnou princeznu tedy nenatáčeli). Odpoledne strávíme ve zcela novém termálním areálu Novolandia v obci Rapovce, opět se slanou vodou.

5.den (12.09., neděle)

Dnes se přesuneme definitivně do Maďarska, do Bukových hor (Bükk)- svezeme se lesní železničkou v malebném údolí Szalajka s mini vodopády a výběhy pověstných Lipicánů, odpoledne dorazíme do Egeru s mnoha připomínkami bohaté historie města: jde především o oblast hradu s minaretem z doby turecké okupace. I tady nalezneme významné termální lázně, večer nelze vynechat ochutnávku vína z místních zdrojů v Údolí krásné paní.

6.den (13.09., pondělí)

Poslední den naší cesty nejprve navštívíme nový termální areál v obci Egerszalók (říká se mu také maďarské Pamukkale díky mohutným bíle zářícím travertinovým terasám, které lze nalézt jen tady, v Turecku anebo v americkém Yellowstonu). Autobus nás vyveze nejen do pohoří Mátra, ale dokonce až pod samotný vrchol hory Kékes- jen několik metrů vystoupáme a jsme na střeše Maďarska. Posledním místem naší návštěvy je vesnička Hollókö, jakýsi oživlý skanzen s dominantní zříceninou hradu (pod ochranou UNESCO). Potom návrat na Slovensko a cesta domů. Měli bychom se vrátit zhruba do půlnoci.

Ubytování: 4x hotel Slovan*** - ubytování v  2 lůžkových pokojích. Všechny pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením (WC a sprchový kout),WiFi, TV se satelitem, některé také ledničkou ... Podobné kvality je i hotel Bacchus*** v Egeru (1 noc)- bydleli jsme tu asi před 5 lety a byli jsme dost spokojeni. (Jednolůžkový pokoj za příplatek 800 Kč).

Stravování: 5x snídaně formou bufetu (tedy, pokud to dovolí hygienické předpisy na místě)

Cena zahrnuje: 5x ubytování se snídaní, dopravu autobusem včetně výletů, zákonné pojištění CK, služby průvodce

V ceně není započteno: vstupy do navštívených objektů, jízdné lodí, na lanovce, další strava…

Příplatky: nabízíme komplexní cestovní pojištění ve výši 132 Kč/pobyt, pro pojištěné možnost rozšíření o pojištění storna zájezdu z důvodunemoci ve výši 75 Kč

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).