Slovenský kras a hory v Maďarsku

Ilustrační foto
Termín: 21.06.2021 - 26.6.2021
Ubytování: Slovan (Bacchus)Uroven:3
Strava: snídaně
Země: Slovensko, Maďarsko (Lučenec, Eger)
Nástupní místo: Poděbrady, Nymburk, Chlumec nad Cidlinou ...
Cena: 8 490 Kč 
Cena dítě do 12 let: 7 990 Kč

Další ceny:

DospělýDítě 2 - 12Příplatek
Ve 2. lůž. pokojina přistýlces 2 dospělými1-lůž. pokoj
8 490 Kč800 Kč

Popis:

                                                                         Zejména pro starší a pokročilé...

Zájezd za poznáním jihovýchodního Slovenska s výlety i k sousedům do Maďarska. Během pobytu se vydáme přírodou Slovenského krasu a Slovenského rudohoří, na maďarské straně poznáme nejvyšší pohoří Bükk a Mátra- dostaneme se až na nejvyšší bod této země, na Kékes (1 014 m.n.m.). Ubytovaní budeme 4 noci v zrekonstruovaném hotelu Slovan*** v centru rázovitého města Lučenec, poslední noc strávíme v Egeru, v hotelu Bacchus***.

Podrobněji k programu:

1.den (21.06., pondělí)

První zastávkou naší cesty jsou Bojnice, pohádkový zámek má sice v pondělí zavřeno, ale neméně zajímavé je podívat se na něj zvenčí, projít se zámeckým parkem anebo navštívit část přilehlého lázeňského areálu. Projedeme pod významným hradem ve Zvolenu a pak již hotel Slovan v Lučenci, v okresním městě, které je historickým i obchodním centrem oblasti Novohradu.

2.den (22.06., úterý)

Vyrážíme za poznáním Slovenského krasu, ochladíme se sestupem do propasti Silická ladnica, ještě chladněji bude v jeskyni Domica s úžasnou krápníkovou výzdobou a atraktivními lodičkami, na maďarské straně je druhý vstup do jeskyně- tady jí říkají Baradla- tuto část si asi necháme na někdy příště, protože dnes chceme ještě prozkoumat hradní zříceninu ve Fiĺakovu.

3.den (23.06., středa)

Celý den strávíme poblíž Lučence, zastavíme se v Divíně se zříceninou hradu a také opraveným zámkem s muzeem oblasti. Projdeme se po břehu vodní nádrže Ružiná, můžeme zkusit i koupání… Ještě do Haliče- pyšní se tu jedním z nejluxusněji vybavených zámků na Slovensku (prošel rekonstrukcí zcela nedávno a funguje především jako špičkový hotel), nevynecháme ani zámecký park a můžeme třeba ochutnat místní typický Krémeš. V případě zájmu se nabízí návštěva rekreačního areálu Miraj na okraji Lučence- jde o termální lázně s exotickým nádechem a několika bazény i se slanou vodou.

4.den (24.06., čtvrtek)

Vydáme se do CHKO Cerová vrchovina na pomezí Slovenska a Maďarska, v případě příznivého počasí si vyšlápneme k hradu Šomoška (jedno parkoviště je na Slovensku, druhé v Maďarsku), naučná stezka vede kamenným mořem a kolem čedičových varhan (tady Pyšnou princeznu tedy nenatáčeli). Odpoledne strávíme ve zcela novém termálním areálu Novolandia v obci Rapovce, opět se slanou vodou.

5.den (25.06., pátek)

Dnes se přesuneme definitivně do Maďarska, do Bukových hor (Bükk)- svezeme se lesní železničkou v malebném údolí Szalajka s mini vodopády a výběhy pověstných Lipicánů, odpoledne dorazíme do Egeru s mnoha připomínkami bohaté historie města: jde především o oblast hradu s minaretem z doby turecké okupace. I tady nalezneme významné termální lázně, večer nelze vynechat ochutnávku vína z místních zdrojů v Údolí krásné paní.

6.den (26.06., sobota)

Poslední den naší cesty nejprve navštívíme nový termální areál v obci Egerszalók (říká se mu také maďarské Pamukkale díky mohutným bíle zářícím travertinovým terasám, které lze nalézt jen tady, v Turecku anebo v americkém Yellowstonu). Autobus nás vyveze nejen do pohoří Mátra, ale dokonce až pod samotný vrchol hory Kékes- jen několik metrů vystoupáme a jsme na střeše Maďarska. Posledním místem naší návštěvy je vesnička Hollókö, jakýsi oživlý skanzen s dominantní zříceninou hradu (pod ochranou UNESCO). Potom návrat na Slovensko a cesta domů. Měli bychom se vrátit zhruba do půlnoci.

Ubytování: 4x hotel Slovan*** - ubytování v  2 lůžkových pokojích. Všechny pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením (WC a sprchový kout),

WiFi, TV se satelitem, některé také ledničkou ... Podobné kvality je i hotel Bacchus*** v Egeru- bydleli jsme tu asi před 5 lety a byli jsme dost

spokojeni. (Jednolůžkový pokoj za příplatek 800 Kč).

Stravování: 5x snídaně formou bufetu (tedy, pokud to dovolí hygienické předpisy na místě)

Cena zahrnuje: 5x ubytování se snídaní, dopravu autobusem včetně výletů, zákonné pojištění CK, služby průvodce

V ceně není započteno: vstupy do navštívených objektů, jízdné lodí, na lanovce, další strava…

Příplatky: nabízíme komplexní cestovní pojištění ve výši 132 Kč/pobyt, pro pojištěné možnost rozšíření o pojištění storna zájezdu z důvodu

nemoci ve výši 75 Kč

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).