ZOO Lešná a lesní železnice

Ilustrační foto
Termín: 14.08.2021 -
Ubytování: .Uroven:5
Země: ČR (Morava)
Nástupní místo: Poděbrady, Nymburk, Chlumec nad Cidlinou ...
Cena: 850 Kč 
Cena dítě do 12 let: 810 Kč

Popis:

Naše nejkrásnější ZOO Lešná u Zlína a lesní železnice Mladějov

Navštivte s námi zoologickou zahradu Lešná a nebudete litovat! Patří k nejnavštěvovanějším zahradám v ČR. Originalitou je členění areálu podle kontinentů. Za jeden den procestujete Afriku, Asii, Austrálii a Jižní Ameriku a seznámíte se s 222 druhy zvířat. Mezi ta nejatraktivnější patří sloni, žirafy, nosorožci, gorily, lachtani, lvi, tygři, tučňáci, papoušci, mravenečníci a řada dalších. V tropické hale Yucatan mezi faunou a flórou uvidíte vzpomínku na civilizaci Mayů, někdejších obyvatel poloostrova.

Co byste rozhodně neměli minout:

Tropickou halu Yucatan– zažijete skutečnou atmosféru tropického lesa, projdete se po visuté lávce a objevíte vzpomínky na dávnou civilizaci Mayů.

Africké pavilony ve tvaru domorodých chýší nabídnou setkání se slony, žirafami, nosorožci, zebrami a pštrosy.

Komplex přírodních expozic Amazonie, kterému dominuje ostrov opiček kotulů veverovitých. V létě zde můžete obdivovat i aligátory. Expozice Guayanas se otevřela po rekonstrukci v červnu 2018. Jsou tu nejen původní obyvatelé amazonské oblasti, opice kotulové, čápi jihoameričtí a papoušci ara, ale také nové druhy, například mravenečníci čtyřprstí, tamaríni pestří nebo tukani bělolící. Proměna amazonské oblasti nekončí, zahrada připravuje další expozici Jaguar Trek. Jaguáři se do zahrady vrací po více než 25 letech.

Etiopii- komplex byl otevřen v roce 2010. K vidění jsou paviáni, damani, jeřábi, nesyti, kladivouši. 

Stezku běžce emu– v průchozí australské expozici zavítáte mezi klokany a běžce emu.

Ostrov lemurů kata– projdete se ostrovním královstvím lemurů kata.

Průchozí voliéry– uvidíme papoušky, supy, asijské a jihoamerické ptáky z bezprostřední blízkosti.

Zámek Lešná– prohlédnete si 11 stylově zařízených pokojů, v nejkrásnějším Sále předků se můžete provdat či oženit. Zámek obklopuje krásný park s vzácnými stromy, roste zde více než 1 200 druhů dřevin a okrasných bylin z Evropy, Asie, Severní a Střední Ameriky. Stáří některých stromů dosahuje až 270 let.


A co mají navíc? Komentované krmení zvířat, jízda vláčkem, svezení na ponících a velbloudovi, dětský zábavný koutek, lanové centrum, velká prodejna suvenýrů, čtyři stylové restaurace.


Odpoledne přejedeme na Českomoravskou Vysočinu a můžeme se svézt originálním lesním vláčkem:

Mladějovská úzkokolejka je dlouhá 11 kilometrů a vede z Mladějova na Moravě přes Novou Ves u Kunčiny až do Hřebče. Dráha byla postavena za první světové války a sloužila jako průmyslová železnice pro místní doly (šamot a lupek) až do roku 1991, kdy byly doly uzavřeny. Po úzkokolejce jezdily převážně parní vlaky. Při výletu Mladějovskou úzkokolejkou můžeme také navštívit Průmyslové muzeum Mladějov.

Cena zahrnuje:

doprava zájezdovým autobusem, služby průvodce

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).