Nejen Lužice v adventu

Ilustrační foto
Termín: 11.12.2021 -
Země: ČR, Německo (Kryštofovo Údolí, Bautzen, Görlitz)
Nástupní místo: Poděbrady, Sadská, Nymburk, Mladá Boleslav...
Cena: 590 Kč 
Cena dítě do 12 let: 570 Kč
Cena senior: 570 Kč (senior 65+)

Popis:

Sasko od 22.11.2021 ruší předvánoční trhy (díky Covidu)- proto jsme nuceni i my zrušit (přesunout o rok) tuto akci !!!

Prvním cílem je malebné Kryštofovo Údolí plné roubenek poblíž Liberce, kde se zastavíme u jediného vesnického orloje v naší republice. Vánoční atmosféru nám připomene ohromný Jírův betlém v těsné blízkosti orloje.

Následuje přejezd do německé oblasti Sasko- Lužice. Kouzlo lužického adventu najdeme na trhu v Bautzen (Budyšín). Jde o město s řadou historických památek, hlavní město Lužických Srbů. Vánoční trhy jsou na historických náměstích a mají pozoruhodnou atmosféru kultury Německa (Saska), Polska i Čech. Najdeme tady nejrůznější vánoční zboží, svařáky a punče i místní speciality. Budyšínský trh krále Václava IV. je údajně nejstarší v celém Německu.

Dalším navštíveným lužickým městem je Görlitz (Zhořelec), kterým vede hranice mezi Polskem a Německem.  V německé části nalezneme nejen adventní trhy, ale také malebné historické jádro: náměstí Obermarkt, bránu Reichenbacher Turm, náměstí Untermarkt s radnicí a budovami Staré burzy a Váhy, evangelický chrám sv.Petra. Můžeme také přejít přes most nad řekou Nisa a navštívit Zgorzelec a porovnat vánoční atmosféru i v polském části města.

V ceně: doprava zájezdovým autobusem , služby průvodce

V ceně není započteno: , komplexní cestovní pojištění (možné rozšířit o pojištění storna zájezdu z důvodu nemoci za příplatek 75 Kč), vstupy do navštívených objektů, osobní kapesné

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).