Olomouc v předvánoční atmosféře

Ilustrační foto
Termín: 11.12.2021 -
Země: ČR (Olomouc, Loštice)
Nástupní místo: Poděbrady, Nymburk, Sadská, Clumec nad Cidlinou...
Cena: 760 Kč 
Cena dítě do 12 let: 740 Kč
Cena senior: 740 Kč (nad 65 let)

Popis:

Tentokrát vyrážíme do Olomouce- místní vánoční trhy jsou jedny z nejkrásnějších u nás. Po cestě se zastavíme v Lošticích, můžeme navštívit unikátní Muzeum tvarůžků a nějakou tu specialitu si i zakoupit domů (včetně tvarůžkových dortíků z místní cukrárny), dalším místním unikátem je mechanický betlém s asi 300 figurkami (včetně místních občanů, obra Drásala, hradu Mírov i s prchajícím vězněm Kajínkem…).

Poté se již přesuneme do Olomouce. Projdeme se městem, kde uvidíme nejzajímavější památky: katedrálu sv. Václava, kostel sv. Mořice, Arcidiecézní muzeum, kostel Panny Marie Sněžné, budovy univerzity, radnici s orlojem a především morový sloup Nejsvětější trojice, který je na seznamu světového dědictví UNESCO. Určitě bude dost času na návštěvu adventních trhů, které se nachází na Dolním i Horním náměstí a také v přilehlém okolí. Nalezneme zde svařené víno, punče, široký výběr jídla i řemeslné výrobky. Na Dolním náměstí se nachází veřejné kluziště s možností zapůjčení bruslí.

V ceně je započteno:  doprava zájezdovým autobusem, doprovod CK- průvodce

Do ceny nejsou započteny: vstupy do navštívených objektů (hrad Bouzov 230 Kč, muzea v Olomouci 150 Kč, Pevnost poznání 125 Kč), komplexní cestovní pojištění (22,00 Kč)

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).