Tenerife- týden s turistikou a mořem

Ilustrační foto
Termín: 12.03.2022 - 19.3.2022
Ubytování: ****Uroven:4
Strava: snídaně
Země: Španělsko- Kanárské ostrovy (Tenerife)
Nástupní místo: Praha- letiště V.Havla
Cena: 33 400 Kč 

Další ceny:

DospělýDítě 2 - 10Příplatek
Ve 2. lůž. pokojina přistýlces 2 dospělými1-lůž. pokoj
33 400 Kč3 000 Kč

Popis:

                                                                                                            ve spolupráci s CK Periscope

POSLEDNÍ 2 VOLNÁ MÍSTA !!!

 

Většina lidí si Kanárské ostrovy, rozkládající se nedaleko břehů Afriky, spojuje s přeplněnými plážemi a nevzhlednými turistickými středisky. Zdejší ostrovy jsou však naprosto ideální destinací pro ty, kteří si i v období mimo letní měsíce chtějí užít teplé počasí a slunce a přitom chodit po nádherných a téměř liduprázdných horách. Uprostřed ostrova Tenerife se nachází vulkán Pico del Teide, nejvyšší hora Španělska, která dominuje okolní krajině. Skvělý pocit z ostrovů dotváří široké možnosti ke koupání jak v oceánu na celé řadě nádherných pláží, tak v unikátních lávových bazénech.

Mnohým z Vás bude Tenerife místy připomínat Island s tím rozdílem, že zde chybí ledovce a ledovcové řeky a též klima je podstatně teplejší a sušší. Na poloviční rozloze než je Zlínský kraj najdeme nejen písečné pláže, ale i strmá pobřežní skaliska se subtropickou vegetací, divoké soutěsky porostlé piniovými lesy, horský mlžný les, sopečné kužely a lávová pole s bizarními skalními útvary.

Pojeďme jaru naproti a navštivme společně Tenerife, největší a přírodně nejrozmanitější z Kanárských ostrovů. Ubytováni budeme celý týden na jednom místě v hotelu**** s bazénem.

PROGRAM:

1. den: Odlet z Prahy přímým letem kolem poledne. Zapůjčení auta, transfer na ubytování.

2. den: Po snídani vyjedeme do oblasti černých hor Montanas Negras a projdeme se fantastickou krajinou v okolí vulkánů Garachico a Chinyero. Odpoledne ještě prozkoumáme severní pobřeží. Zastavíme se v Garachicu, jednom z nejhezčích historických městeček na Tenerife, kde mj. naleznete také skryté bazénky mezi lávovými skalisky. V nedalekém Icod de los Vinos si prohlédneme jeden ze symbolů ostrova, prastarý strom dračinec.

3. den: Po snídani strávíme dopoledne v městečku Orotava, které díky mnohým parkům vypadá jako tropická botanická zahrada. Odpoledne vyrazíme do nejvyšších partiích Tenerife. Zájemci se mohou za příznivých povětrnostních podmínek vydat lanovkou pod vrchol nejvyšší hory Španělska, sopky Pico del Teide a ve výšce kolem 3 500 m n. m. a nahlédnout do kráteru El Pilón (alternativně se nabízí možnost vycházky pod spodní stanicí lanovky). Prozkoumáme národní park Las Cañadas, sopečnou krajinu s lávovými útvary neskutečných tvarů a podob. Projdeme se v oblasti nádherných skalních útvarů Roques de García s proslulým „božím prstem“ Roque de Cinchado.

4. den: Po snídani vyrazíme do možná nejhezčí části celého ostrova- do zeleného pohoří Anaga na odlehlém severovýchodě Tenerife. Křivolakými cestami se dostaneme do vesnice Taganana, odkud se vydáme na nádhernou túru podél divokého pobřeží směrem k pláži Playa de Tamadiste. Odpoledne se podíváme na pláž Benijo s mohutným příbojem a strhujícími výhledy na rozeklané pobřeží se skalnatými ostrůvky. Alternativně navštívíme bazénky Bajamar, do nichž zajišťují přísun čerstvé vody bouřlivé vlny Atlantiku.

5. den: Po snídani následuje relaxační den v bezprostřední blízkosti hotelu s možností návštěvy ZOO a zábavního parku s oceanáriem (show s delfíny a kosatkami) Loro Parque, příp. kratší výlety po okolí. Na západ slunce vyjedeme na jednu z mnoha krásných vyhlídek tohoto ostrova.

6. den: Po snídani do oblasti Los Gigantes. Dopoledne se můžeme vydat na 2-3 hodinovou plavbu s možností spatřit nejen delfíny, ale také kulohlavce nebo dokonce i větší velryby. Zároveň z vodní hladiny získáte nejlepší výhledy na mohutné skalní útesy. Alternativně je možný relax na pláži nebo v přírodních bazéncích. Odpoledne si zajedeme do blízkého městečka Santiago del Teide a poté do pohoří Teno, kde si vychutnáme mj. nádherné pohledy na vesnici Masca položenou v horách mezi roklemi.

7. den: Po snídani zavítáme do historického centra města San Cristóbal de La Laguna (UNESCO). Poté se ještě jednou vydáme do pohoří Anaga. Projdeme se vavřínovým pralesem a zastavíme se na několika nádherných vyhlídkách z horské silnice napříč pohořím, kde budeme obdivovat políčka místních zemědělců, zasazená do strmé krajiny. V hlavním městě ostrova- Santa Cruz-  nalezneme skvost moderní architektury Kanárských ostrovů– koncertní síň Auditorio de Tenerife. Den zakončíme v oblasti Playa de Las Teresitas, na uměle vytvořené pláži se zlatavým pískem ze Sahary, která je obklopená exotickými palmami.

8. den: Po snídani již jen závěrečné dopolední koupání, procházky po pláži nebo nákupy a navečer odlet zpět do Prahy.

CENA OBSAHUJE:

letenku z Prahy na Tenerife a zpět včetně letištních tax ve výši 8 000 Kč, dopravu dle velikosti skupiny minivanem nebo mikrobusem, 7x ubytování v 4* hotelu (dvoulůžkový pokoj s příslušenstvím), 7x snídani, služby průvodce, cestovní pojištění (mj. na stornopoplatky, léčebné výlohy a to včetně onemocnění Covid-19 před i v průběhu zájezdu)

CENA NEOBSAHUJE:

vstupné a jízdné (lanovka pod Pico del Teide 37 EUR, lodní výlet za delfíny a velrybami cca 30 EUR, botanická zahrada s dračincem 5 EUR…), případné další místní poplatky nebo spropitné, další neuvedené služby, případné náklady spojené s testováním, vystavením potvrzení o vakcinaci atp.

PŘÍPLATKY:

připojištění na krytí nákladů při karanténě v zahraničí (lze sjednat jen v momentu objednání zájezdu: 250 Kč)

POZNÁMKY:

V současné situaci CK doporučuje cestovat s cestovním pasem i v zemích EU

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).