Cesta do Burgund zamíří...

Ilustrační foto
Termín: 02.06.2024 - 9.6.2024
Ubytování: různé**-****Uroven:3
Strava: snídaně
Země: Francie  (Burgundsko)
Nástupní místo: Poděbrady, Praha, Karlovy Vary
Cena: 19 690 Kč 
Cena dítě do 12 let: 18 990 Kč

Popis:

                                                                                                                                                                       Vhodné pro cyklisty !!!

Tentokrát se vydáváme do Burgundska, bohatého regionu s vyhlášenou gastronomií, do kraje skvělého vína a sýrů. Do kraje s významnou historií již od dob Římanů a Gallů, do kraje s mnoha památkami UNESCO, románskými kostely, malebnými městy i krásnou přírodou.

              

Začínáme v proslulé vinařské oblasti Beaujolais. Navštívíme městečko Vaux-en-Beaujolais (předloha pro Chevalierův román Zvonokosy). Potom vyrazíme na kolech na okruh po Beaujolais s možnou ochutnávkou vína či výjezdem na Mt. Brouilly, mezi nekonečnými vinicemi do Romanèche Thorins (vinařské muzeum). Údolím řeky Saony do Mâcon- vinařského města s pěkným historickým centrem.

Opět do kopců mezi vinicemi k hoře Solutré, proslulé rozsáhlými vykopávkami z doby prehistorické a výjimečnou vyhlídkou (prý je odtud vidět i Mt. Blanc). Nemusíme se bát žádných drsných výšlapů. Nemají tu žádnou "tisícovku". Nejvyšší hora měří jen 901 m. Po cyklostezce po tělese zrušené železnice do zachovalého středověkého Cluny s významným klášterem, kdysi největším v celém křesťanském světě. Severně od Cluny do Cormatinu (renesanční zámek a zahrady, unikátní vnitřní výzdoba) a Taizé, které je centrem proslulé náboženské komunity.

Cestou do Beaune (hlavní město vína) budeme projíždět mezi vinicemi oblasti Côte d`Or (Zlaté úbočí). Stezka kopcovitou krajinou nás vede i tady mezi rozlehlými vinohrady. V Beaune si prohlédneme historické centrum a Hospic (UNESCO), nejslavnější turistickou atrakci ve městě s barevnou střechou z glazovaných tašek. Projdeme se po městských hradbách, můžeme ochutnat víno v historických sklepích, nebo raději do výrobny proslulé Dijonské hořčice ?

Vydáváme se do oblasti slavných bílých burgundských vín a místa slavností vína, do Meursaultu. Nevynecháme prohlídku městečka Autun, které proslulo římskými památkami, s katedrálou z 12. stol. a vojenskou kolejí, kde studoval mladý Napoleon a jeho bratři. Poblíž leží také renesanční perla Burgundska- zámek Sully.

Kromě vína a krásných zámků můžeme obdivovat technicky úžasné plavební kanály z 18. století, kterými je Burgundsko doslova prošpikováno. Podíváme se také do kláštera Cîteaux, který je považován za kolébku cisterciáckého řádu, můžeme navštívit i zámek Clos de Vougeot a vinici Aloxe- Corton založenou Karlem Velikým. Naší poslední zastávkou bude Dijon (hlavní město Burgundska), kde si prohlédneme slavnou katedrálu a exteriéry paláce burgundských vévodů. Najdeme tu stavby, které jsou z období gotiky a renesance, ale i budovy postavené ve stylu art deco. Dijon je považován také za město pověstných gastronomických prožitků.

Ubytování: 5x hotel**-**** (2-3 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením) 

Stravování: 5x snídaně

Příplatky: jednolůžkový pokoj 1 800 Kč

Sport: CYKLOVÝLETY (kolo: crossové, horské)

Fyzická náročnost výletů: jednoduché i náročnější- dle vlastní volby (trasy jsou voleny tak, aby je mohl absolvovat každý ... )

Cena zahrnuje: 5x ubytování, 5x snídani, místní poplatky, dopravu zájezdovým autobusem se skříňovým vlekem na přepravu kol, informační materiály, zákonné pojištění CK, služby průvodce a mechanika

V ceně není započteno: komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu z důvodu nemoci (lze zajistit za příplatek 232+75 Kč),příplatek za přepravu a manipulaci s elektrokolem (+900 Kč),případné vstupy do navštívených objektů, jízdné vlakem, lanovkou nebo na lodi…

Minimální počet účastníků: 23

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).