Mariánské Lázně s výlety na pohodu

Ilustrační foto
Termín: 18.08.2024 - 23.8.2024
Ubytování: Schlosshotel MarienbadUroven:3
Strava: snídaně
Země: ČR, Německo (Západní Čechy, Bavorsko)
Nástupní místo: Poděbrady, Nymburk, Praha (Chlumec nad Cidlinou)
Cena: 9 490 Kč 
Cena dítě do 12 let: 8 990 Kč

Popis:

Pozor: o zájezd je velký zájem- k dnešku (08.04.2024) se nám podařilo zajistit další ubytování i větší autobus !!!

               Vyrážíme tentokrát do Západních Čech, již po cestě na místo pobytu se krátce zastavíme v nejmenším městě naší republiky, v malebném Rabštejně nad Střelou a navštívíme také rozsáhlý klášter premonstrátů v nedaleké Teplé.

               Pobývat budeme na okraji Mariánských Lázní v hotelu Schlosshotel Marienbad***.Tento zámecký hotelbyl vybudován v roce 1993 v klasickém stylu. Hotel je situován v klidném prostředí, přibližně 2,5 km od centra města a kolonády. Součástí hotelu je balneo provoz. Na hotelu je k dispozici celkem 28 dvoulůžkových pokojů a také dva apartmány. Pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením se sprchovým koutem, satelitním televizorem, lednicí, trezorem a stylovým nábytkem. Některé z pokojů mají také balkon a jsou vybaveny vanou. V celém prostoru je k dispozici Wi-Fi připojení k internetu zdarma.

               Kromě poznávání samotných Mariánských Lázní (krytá kolonáda, zpívající fontána, minerální prameny, lázeňské domy, park Boheminium) a jejich nejbližšího okolí (Metternichův zámek v Kynžvartu, naučná stezka na Kladské, další naučná stezka Smraďoch)  budeme vyrážet na výlety všemi směry.

               Projedeme se téměř neprozkoumaným pohořím Smrčiny (na německé straně tedy Fichtelgebirge), uvidíme naši druhou nejcennější historickou památku- relikviář svatého MauraBečově nad Teplou, z vyhlídky Pískovec se podíváme do srdce povrchového dolu, projdeme se rezervací SOOS (malý český Yellowstone). Nemůžeme vynechat další slavné Františkovy Lázně ani historicky významný Cheb se Špalíčkem a  Barbarossovým hradem.

               Nahlédneme také do sousedního Bavorska, jednak nás čeká druhá část Smrčin s prameny čtyř velkých řek- tentokrát zkusíme najít pramen Mohanu a vyjet si lanovkou na jeden z nejvyšších vrcholů- Ochsenkopf (1 024 m.n.m.). A za druhé: navštívíme slavné město Bayreuth s mnoha významnými památkami (park a zámek Eremitage, Markraběcí Opera, budovy zámku s krásným parkem, Wagnerova vila i festivalové divadlo).

               Po cestě domů se zastavíme u dalšího významného bývalého benediktinského kláštera v Kladrubech (Santini, Dienzenhofer). A nakonec ještě Starý Plzenec, kde celý zájezd zakončíme exkurzí s ochutnávkou ve firmě Bohemia Sekt.

Ubytování: 5x hotel*** (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením) 

Stravování: 5x snídaně  (večeře můžeme zajistit za příplatek 375 Kč/1 večeře)

Příplatky: jednolůžkový pokoj 3 000 Kč, večeře (můžeme zajistit za příplatek 375 Kč/1 večeře), nástup Chlumec nad Cidlinou +200 Kč

Poznámka: někteří zájemci mohou být na vyžádání ubytovaní v hotelu Ferdinand*** (stejná kategorie)- příplatky se mohou lišit.

Wellness, sauna, masáže: dle individuální požadavků (nutno rezervovat termín předem)

Cena zahrnuje: 5x ubytování, 5x snídani, místní poplatky, dopravu plně vybaveným zájezdovým autobusem, informační materiály, zákonné

pojištění CK, služby průvodce a mechanika

V ceně není započteno: komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu z důvodu nemoci (lze zajistit za příplatek 132+75 Kč),

případné vstupy do navštívených objektů, jízdné vlakem, lanovkou nebo na lodi…

Minimální počet účastníků: 23

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).