České i Saské Švýcarsko s výlety

Ilustrační foto
Termín: 01.01.2018 - 31.12.2018
Ubytování: Kamzík***Uroven:3
Strava: polopenze
Země: ČR, Německo (Studený)
Nástupní místo: Poděbrady, Nymburk, Chlumec nad Cidlinou
Cena: 4 990 Kč  
Cena dítě do 15 let: 4 790 Kč

Další ceny:

DospělýDítě 2 - 15Příplatek
Ve 2. lůž. pokojina přistýlces 2 dospělými1-lůž. pokoj
4 990 Kč 4 790 Kč600 Kč

Popis:

Penzion Kamzík leží na úpatí hory Studenec v obci Studený asi 5 km od České Kamenice, kde se dochovaly ukázky lidové architektury z minulého století. Penzion obklopuje nádherná, klidná a romantická příroda Českosaského Švýcarska. V místních lesích můžete zahlédnout i kamzíky, po nichž je penzion pojmenován. Poblíž vede několik turistických stezek, včetně mezinárodní trasy Eisenach - Budapešť. Zvláštní pozornost si zaslouží také nedaleká sklářská města Nový Bor a Kamenický Šenov. Penzion nabízí útulně zařízené dvou až čtyřlůžkové pokoje vybavené televizí, bezdrátovým připojením na internet a sociálním zařízením, vlastní garáže a parkoviště. Stravování je zajištěno v rozsahu polopenze: snídaně jsou podávány formou bufetu, obědy a večeře se skládají z polévky, hlavního jídla (výběr ze 3 jídel) a moučníku/salátu. Restaurace nabízí českou kuchyni a bohatý výběr nápojů. Hostům jsou k dispozici i další zařízení: tenisové kurty, venkovní bazén, dětské hřiště, stolní tenis, biliár a možnost pronájmu horských kol.

Obec Studený je skvělým východištěm pěších i cyklistických výletů do CHKO Labské pískovce, CHKO Lužické hory a do Národního parku České Švýcarsko (Pravčická brána, soutěsky Kamenice s plavbou na pramici, vyhlídka Belveder).
Během pobytu budeme vyrážet na výlety všemi směry: již po cestě se zastavíme na okraji Ústí nad Labem a navštívíme významný hrad Střekov na strmé skále nad údolím Labe. Bezprostředně poté vyrazíme na procházku skalním městem Tiské stěny a vystoupáme na rozhlednu na Děčínském Sněžníku.
Během pobytu prozkoumáme blízké okolí- k návštěvě láká nová rozhledna na kopci Studenec, lovecká chata Na Tokáni a zejména oblast Labských pískovců s největší skalním útvarem svého druhu v Evropě: Pravčickou branou, lze se také svézt na loďce po říčce Kamenici téměř až do Hřenska. Neméně zajímavou přírodu nabízí Kyjovské údolí s mnoha skalními útvary- cesta pokračuje na druhou stranu hranice- do Německa- i tady se nabízí splavná soutěska Obere Schleuse na Křinici, jeskyně Kuhstahl a malebné lázeňské městečko Bad Schandau s proslulými lázněmi Toskana Therme. Cílem dalšího výletu je slavná pevnost Königstein, stolová hora Lilienstein, vyhlídka Bastei, nádherné barokní zahrady v Grosssedlitz a historická Pirna… Při návratu domů navštívíme mimořádný čedičový skalní útvar Panská skála, zastavíme se v nedalekém Novém Boru (lze navštívit proslulé sklářské muzeum a nebo sklárnu Ajeto v Lindavě)- a na úplný závěr čeká posezení ve středověké krčmě v Dětenicích.

Ubytování:

penzion***, 2-4 lůžkové pokoje (jednolůžkový pokoj za příplatek 600 Kč), vlastní sociální zařízení, TV+SAT, bezdrátový internet

Stravování:

polopenze (snídaně bufetové, večeře- servírované, výběr z menu)

Cena zahrnuje:

5x ubytování s polopenzí, dopravu zájezdovým autobusem, zákonné pojištění CK, služby průvodce

V ceně není započteno:

komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu z důvodu nemoci (lze zajistit za příplatek 207 Kč),
vstupy do navštívených objektů, jízdné vlakem, lodí nebo lanovkou…

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).