Východní Slovensko s výlety (Bieszczady,Vysoké Tatry, Malá Fatra, Spiš, koupání v termálech)

Ilustrační foto
Termín: 01.01.2018 - 31.12.2018
Ubytování: hotel LubovňaUroven:2
Strava: polopenze
Země: Slovensko, Polsko (Stará Lubovňa)
Nástupní místo: 
Cena: 6 890 Kč 

Popis:

Podíváme se do míst, kde se stále můžeme cítit téměř jako doma... Ubytujeme se v hotelu Ľubovňa** na rozhraní Spišské Magury a Levočských vrchů v dosahu nejmenších světových velehor- Vysokých Tater. Během pobytu si budeme užívat krásné přírody v bezprostředním okolí hotelu (klid, zdravé lesy, minerální prameny…) Po cestě se zastavíme v Malé Fatře, při našich výletech navštívíme středověký hrad a skanzen Stará Ľubovňa, stejně jako vyhlášené Vyšné Ružbachy (s možností koupání v termálních lázních). Dále se nabízí, národní park Pieniny (plavba na pltích, pěší procházka na vrch Trzy Korony, Sokolicu nebo Haligovské skály s nádhernými výhledy do údolí Dunajce, případně také návštěva Červeného kláštora...). Jeden den věnujeme také poznávání Spiše: projdeme se po Spišském hradu, navštívíme historickou Levoču a nádherným dílem Mistra Pavla, vykoupeme se v termálních lázních ve Vrbově… Nedají se vynechat Vysoké Tatry, které stále zůstávají hlavním lákadlem (prohlédneme si Tatranskou Lomnicu, projdeme se v okolí Skalnatého Plesa, můžeme vyjet lanovkou až na Lomnický Štít...)


Fakultativně se vydáme na dvoudenní výlet:


Bardejov- starobylé město s dlouhou historií, bazilika minor sv.Egydia (UNESCO), Bardejovské kúpele- vyhlášené lázně, pomník císařovny Sissi, Svidník s památníkem bitvy o Duklu, muzeem Rusínů a Ukrajinců a moderním pravoslavným chrámem, Medzilaborce- pravoslavný chrám a muzeum Andyho Warhola, Dukelský průsmyk...), s cílem v jednom z nejzajímavějších koutů Evropy: v národním parku Bieszczady (zájezd do tajemných hor v Haliči na pomezí Polska, Slovenska a Ukrajiny: zcela unikátní příroda, staré dřevěné kostelíky, znovuobnovené vesnice (celé území bylo po 2. světové válce vysídleno), divoké říčky, romantické poloniny- zkrátka pravá divočina pod ochranou UNESCO. Při vhodném počasí vyzkoušíme turistickou cestu „mořem trav“ po hřebeni Poloniny s názvem Wetlinska- s krásnými výhledy na další poloniny, Halicz, Kremeniec a možná dohlédneme i na Vysoké Tatry

Ubytování:

hotel Ľubovňa*** v lesnaté kotlině Ľubovňanských Lázní v blízkosti minerálních pramenů. Je kvalitně vybavený (2 restaurace,
3 bary, kavárna, klubové místnosti, biliár, stolní tenis, krytý bazén, sauna, masáže, tenisový kurt, volejbalové hřiště, půjčovna sportovních potřeb a horských kol- všude je bezbariérový přístup). Hotel pořádá nejrůznější kulturní a sportovní akce... Pokoje jsou dvoulůžkové (s možností 1-2 přistýlek) s vlastním sociálním zařízením a balkonem.

Stravování:

6x polopenze (snídaně formou „švédských stolů“, večeře servírované- 2 chody, výběr z 4 menu)

Cena zahrnuje:

6x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s polopenzí, dopravu autobusem s výlety, zákonné pojištění CK, služby průvodce

V ceně není započteno:

vstupy do navštívených objektů, fakultativní dvoudenní výlet do Bieszczad (1 400 Kč), komplexní cestovní pojištění ve výši 229 Kč (včetně pojištění léč.výloh v zahraničí a storna zájezdu z důvodu nemoci), místní poplatek (platí se na místě pobytu)

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).