Dalmatské ostrovy- na lodi a na kole

Ilustrační foto
Termín: 31.08.2018 - 9.9.2018
Ubytování: loď VrujaUroven:4
Strava: polopenze
Země: Chorvatsko (Dalmácie)
Nástupní místo: Poděbrady, Praha
Cena: 16 990 Kč 
Cena dítě do 12 let: 15 990 Kč

Popis:

Plavit se budeme na dřevěné motorové plachetnici „Vruja“, která byla vyrobena v r. 1991. Rychlost lodi 8 NM, délka 22 m, šířka 6m, 11 dvoulůžkových klimatizovaných kabin s umyvadlem a skříní, výška stropu v kabinách 2,10 m, kabiny jsou vybaveny lůžkovinami. Elektrická přípojka 220 V. K dispozici jsou 4 WC a dvě samostatné sprchy, paluba pro opalování, jídelní salon pro cestující a lodní bar, ve kterém si můžete po celou dobu kupovat kávu nebo čaj, nealko nápoje, dále také točené pivo, víno červené i bílé. Snídaně je standartní: čaj, káva, salámy, sýry, marmeláda atd., porce při večeřích jsou dostatečné a pro naše skupiny se podávají před hlavním jídlem také polévky.

K programu: budeme křižovat ostrovy Střední a Jižní Dalmácie, které navíc budeme mít možnost poznat při cestách na kolech. Samozřejmě zůstane dostatek času na pobyt na plážích a koupání v Jaderském moři. Po nočním přejezdu vystoupíme z autobusu v přístavu Makarska, kde se nalodíme a vyplujeme- nejdříve navštívíme ostrov Hvar- přenocujeme v Sučuraji na východním cípu ostrova (případně si můžeme i tady v podvečer udělat malou projížďku na kole). Následující den doplujeme na ostrov Korčula- vylodíme se v rybářském přístavu Račišče- následně si prohlédneme hlavní město Korčula s významným opevněním, krásnými uličkami, katedrálou a rodným domem Marca Pola, pokračovat budeme na jednu z mála písčitých pláží Chorvatska poblíž historicky významné Lumbardy. Trochu tajemným cílem je téměř turisticky neobjevený ostrov Lastovo, dlouho sloužil jako vojenské cvičiště a byl cizincům nepřístupný. Navštívíme jeho hlavní město- no, "město"- má jen 700 stálých obyvatel i osadu duchů Ubli. Na Korčulu se vrátíme- vylodíme se v malém přístavu Brna a přes vinařské centrum ostrova Blato ve vnitrozemí ostrova (variantně po jižním břehu trochu náročnější, ale mnohem malebnější cestou) dorazíme do Vela Luky, kde přenocujeme. Na závěr ještě Hvar, konkrétně jeho stejnojmenné hlavní město s mnoha památkami a výstavnou promenádou- cesta na kolech nás povede opět podél jižního pobřeží- částečně i kamenitými stezkami- do letoviska Jelsa, kde na nás bude čekat loď. Nakonec se přeplavíme zpět do Makarské. Večer si užijeme místní promenádu, večeři a poslední nocleh na lodi. V sobotu po snídani loď opustíme, ve zbylém času se můžeme projet po stezkách vedoucích po pobřeží Makarské riviéry a vykoupat se na některé z vyhlášených, ale často přeplněných pláží… "Vrchaře" bude určitě lákat výzva k náročnému výšlapu na sv. Jure. Podvečerní odjezd do ČR.

Ubytování:

dvoulůžkové kajuty jednoduše vybavené- palandy s lůžkovinami, umyvadlo, sociální zařízení společné (WC, sprcha)

Stravování:

polopenze (možnost nakupování nápojů přímo na lodi)

Cena zahrnuje:

doprava zájezdovým autobusem s krytým vlekem na přepravu kol, 7x ubytování v kajutách na lodi s polopenzí, služby průvodce a mechanika, informační materiály, zákonné pojištění CK 

Sleva: vlastní doprava (- 2 000 Kč)

V ceně není započteno:

vstupy do navštívených objektů a do národních parků a rezervací, komplexní cestovní pojištění typu SPORT včetně pojištění storna zájezdu z důvodu nemoci (lze zajistit v naší CK za příplatek 365 Kč)

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).