Dolní Slezsko v adventu- Wroclaw

Ilustrační foto
Termín: 18.12.2021 -
Strava: 
Země: Polsko (Wroclaw+Bardo a Žabkovice (Frankenstein))
Nástupní místo: Poděbrady, Nymburk, Sadská, Clumec nad Cidlinou...
Cena: 740 Kč 
Cena dítě do 12 let: 710 Kč
Cena senior: 710 Kč (nad 65 let)

Popis:

          Wroclaw je hlavním městem Dolního Slezska na březích řeky Odry, která tvoří několik ostrovů. Je sídlem arcibiskupství, vysokých škol, Akademie věd… Je to město parků, má svou zoologickou i botanickou zahradu, přístav nebo filmová studia.  K nejzajímavějším místům patří historické centrum s dominantním Rynkem s mnoha výstavními měšťanskými domy. V jeho středu se nachází renesanční a gotická radnice.

Kromě historického centra si nenecháme ujít vyhlídku z věže katedrály sv. Jana Křtitele na Tumském ostrově („polský Vatikán“), za návštěvu stojí univerzita, bazilika sv. Alžběty nebo kostel sv. Vojtěcha. Magnetem pro turisty je Panorama Raclawicka- zobrazuje bitvu, kde se střetla vojska Poláků a Rusů. K pamětihodnostem patří nespočet kostelů a také Národní hala s největší kupolí na světě, která je zapsána na seznamu UNESCO. Při procházce určitě narazíme na postavičky trpaslíků- asi nejoriginálnější atrakci současnosti. Dostatek času zbude také na návštěvu předvánočních trhů, které nalezneme především na Rynku a v nejbližším okolí.

Po cestě se zastavíme také v poutním místě Bardo (Warta) a také v Žabkovicích, které mají hodně společného s naší historií, místní hrad totiž patřil synovi a poté i vnukovi Jiřího z Poděbrad, bohužel již dávno je to pouze zřícenina. Ve městě také stojí unikátní věž, je prý dokonce ještě více nakloněná než ta pověstná v Pise. A proč Frankenstein ? Tak se město totiž dříve jmenovalo a prý hororový příběh by se snad mohl odehrávat právě tady…

V ceně: doprava zájezdovým autobusem, služby průvodce

V ceně není započteno: komplexní cestovní pojištění (můžeme zajistit za 22 Kč/den), vstupy do navštívených objektů


Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).