Alpské vyhlídky

Ilustrační foto
Termín: 01.09.2019 - 30.6.2020
Strava: snídaně
Země: Rakousko, Německo (Vysoké Taury)
Nástupní místo: 
Cena: 6 690 Kč 

Popis:

Navštívíme krásnou oblast rakouských Alp na okraji NP Vysoké Taury, poslední den nakoukneme kousek i do Bavorských Alp. První den- při cestě na místo ubytování si projdeme jednu z nejkrásnějších soutěsek Lichtensteinklamm. Druhý den dorazíme autobusem pod vodopády u městečka Krimml (jedny z nejmohutnějších a nejvyšších alpských vodopádů), s krátkými zastávkami projedeme horskými středisky Mittersill, Uttendorf a Bruck v údolí řeky Salzach, vyhlášeným lyžařským centrem Kaprun se strážním hradem. Následující den si budeme moci vybrat z nabídky fakultativních výletů: vyjedeme po proslulé horské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse (na vyhlídku Edelweiss Spitze a k ledovci Pasterze s vyhlídkou na nejvyšší rakouskou horu Grossglockner). Variantně můžeme vyjet lanovkou na ledovec Kitzsteinhorn do výšky lehce nad 3 000 m.n.m. nebo místním horským autobusem a lanovkou k vysokohorským přehradám s nádherným výhledem na mohutné třítisícovky NP Hohe Tauern… A nebo jen zkoumání nejbližšího okolí ?
Pokračovat budeme k jezeru Zellersee s luxusním letoviskem Zell Am See- dále podél říčky Saalach pod pohoří Steinernes Meer přes městečka Saalfelden a Lofer do Bavorska.
Poslední den naší cesty můžeme navštívit solivar v Bad Reichenhall, atraktivní Berchtesgaden s nechvalně známou čtvrtí z doby 2. světové války Obersalzberg (opět s možností výjezdu místním horským autobusem a výtahem přímo do čajovny Orlí hnízdo na hoře Kehlstein) a krásným horským jezerem Königsee pod masivem legendárního Watzmannu (možnost lodního výletu do divočiny ke kostelíku St.Bartolomäe) Na závěr zpět do Rakouska: zastavení u zámku Hellbrunn (nádherný park a rozhodně nelze vynechat arcibiskupské vodní hrátky ). A případně ještě večerní prohlídka Mozartova Salzburgu

Ubytování:

hotel***, 2-4 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením

Stravování:

4x snídaně

Příplatky a slevy:

komplexní cestovní pojištění (132 Kč), možnost rozšíření o pojištění storna zájezdu z důvodu nemoci (+75 Kč)

Cena zahrnuje:

doprava zájezdovým autobusem, 4x ubytování se snídaní, služby průvodce, pojištění CK dle zákona

V ceně není započteno:

vstupy do navštívených objektů, fakultativní výlet

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).