Z pohoří Eifel do údolí Mosely (a do Luxembourgu) na kole

Ilustrační foto
Termín: 01.01.2018 - 31.12.2018
Ubytování: .Uroven:3
Strava: snídaně
Země: Německo, Lucembursko (Trier, Luxembourg)
Nástupní místo: Poděbrady, Praha, Karlovy Vary
Cena: 8 490 Kč 
Cena dítě do 12 let: 7 990 Kč

Popis:

Po nočním tranzitu Německem začíná naše putování ve vulkanickém pohoří Eifel- konkrétně u významného románského kláštera Maria Laach. Na kola ale nasedneme až u závodního okruhu Formule 1- Nürburgring. První kilometry vedou zvlněnou krajinou do Daunu- odtud po atraktivní stezce Maare-Mosel s mnoha mosty a tunely po trase bývalé železnice k největšímu kráteru v kraji,- Pulvermaar, zalitému vodou- možnost koupání. Místem našeho prvního ubytování je Cochem s mohutným hradem a úzkými uličkami se spoustou hrázděných domů. Město leží již v údolí Mosely.
Naše cesta pokračuje proti toku řeky, kroutí se podél jejích břehů, vede pod strmými svahy s vinicemi, prochází malebnými městečky s pohádkovými hrázděnými domky. Zastavíme se v malebném Beilsteinu, můžeme vystoupat na hrad Metternich. Následuje neméně zajímavý úsek s vinařským centrem Zell Am Mosel (vyhlášená vinice Schwarze Katz). Druhou noc strávíme ve vinařském městečku Zeltingen Rachtig,
A zase ne stezku- před námi je neméně zajímavé městečko Bernkastel Kues nebo Neumagen Dhron s památkami na Římany… Asi historicky nejvýznamnějších místem naší trasy je „starořímský“ Trier s množstvím unikátních staveb: Černá brána (Porta Nigra), bazilika, římské lázně a divadlo, románská katedrála, krásné náměstí s gotickými domy… Tady přenocujeme potřetí.
Poslední den se odpoutáme od řeky, abychom se mohli projet sousední zemičkou- Lucemburskem. Zvlněná trasy končí v hlavním městě Luxembourg- ve městě pevností s několika krásnými mosty a katedrálou Notre Dame s hrobem našeho krále Jana Lucemburského. Po naložení kol vyrazíme na noční cestu do ČR- příjezd ráno- dopoledne.

Ubytování:

hotel*** (1-4 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)

Stravování:

snídaně formou bufetu

Příplatky a slevy:

komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu z důvodu nemoci (lze zajistit za příplatek 249 Kč)

Cena zahrnuje:

3x hotel se snídaní, dopravu autobusem s krytým vlekem na přepravu kol, informační materiály, zákonné pojištění CK, služby průvodce a mechanika

V ceně není započteno:

Případné vstupy do navštívených objektů nebo jízdné lodí či lanovkou…

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).