Perly Dolního Slezska

Ilustrační foto
Termín: 01.01.2022 - 30.6.2022
Země: Polsko (Wroclav, Svídnice)
Nástupní místo: Poděbrady, Nymburk, Chlumec nad Cidlinou
Cena: 650 Kč 

Popis:

První naší zastávkou bude historicky významné město Svídnice (městu se říká také Malý Krakov). Může se jako jedno z mála v Polsku pochlubit zachovaným městským jádrem. Kromě opraveného náměstí s historickými měšťanskými domy a radnicí stojí za návštěvu především „kostel míru“, zapsaný v roce 2001 na seznam světového dědictví UNESCO. Na náměstí můžeme obdivovat gotickou katedrálu s třetí nejvyšší věží v Polsku. Vnitřní výzdoba je barokní.Historické centrum Svídnice patří k nejcennějším zachovaným městským komplexům v celém Polsku.

Po zhruba hodinovém přejezdu se dostaneme do Wroclawi (Vratislav, Breslau)- hlavního města Dolního Slezska, čtvrtého největšího města Polska (640 000 obyvatel). Rozkládá se na březích řeky Odry, která zde tvoří 12 ostrovů. Je sídlem arcibiskupství, vysokých škol, Akademie věd… Je to město parků a zahrad, má svou zoologickou i botanickou zahradu, říční přístav nebo filmová studia. K nejzajímavějším místům patří historické centrum s dominantním Rynkem. Je to opravdové srdce města, dnem i nocí zde kypí život. Rynek je obklopen měšťanskými domy. V jeho středu se nachází rozsáhlá renesanční a gotická budova radnice. Kromě historického centra s malebnými gotickými a barokními památkami si nenecháme ujít vyhlídku na město z věže katedrály sv. Jana Křtitele, za návštěvu stojí budova Staré burzy, univerzita, bazilika sv. Alžběty nebo Opera. Magnetem pro turisty je také Panorama Raclawicka, panoramatické plátno, které zobrazuje bitvu u Raclawic, kde se střetly vojska Poláků a Rusů. K dalším pamětihodnostem patří nespočet dalších vratislavských kostelů či židovský hřbitov a především Hala Stuletia, železobetonová konstrukce s největší kupolí na světě (průměr 65 metrů), která byla také zapsána na seznam UNESCO.

Příplatky a slevy:

nabízíme komplexní cestovní pojištění (včetně pojištění léčebných výloh v zahraničí) za 22 Kč- možno rozšířit o pojištění storna z důvodu nemoci (+75 Kč)

Cena zahrnuje:

dopravu zájezdovým autobusem, služby průvodce

V ceně není započteno:

vstupy do navštívených objektů

Rezervovat
Rezervace
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vnitřní směrnice o zpracování osobních údajů (GDPR).